Ana Sayfa / Hizmetler / Medikal Ayak Sağlığı

Medikal Ayak Sağlığı

Medikal Ayak Sağlığı

Diyabetik ayak bakımı, kalınlaşmış veya mantarlı tırnak bakımı, nasır bakımı, çatlak topuk bakımı gibi hizmetleri kapsamaktadır.

Diyabetik Ayak Bakımı

Diyabetik ayakların bakımında bazı farklılıklar bulunur. Diyabetik hastaların ayaklarında ortaya çıkan ufak problemler bile, ihmal edildiği taktirde ciddi ikincil komplikasyonlara yol açabiliyor. Diyabetik ayakların yaşadığı sorunlar şu şekilde sıralanabilir: Dolaşım bozukluğu, his kaybı, ciltte incelme ve solukluk, sıcak, soğuk, dokunma ve ağrı hislerinde zayıflama... Bu nedenle de diyabetlilerin ayaklarına kesici makas, pens ve sivri uçlu aletler kullanılmadan, özel cihaz ile bakım yapılıyor ve cildi besleyen, özel ayak bakım ürünleri uygulanıyor.

Kalınlaşmış (Grifotik) veya Mantarlı Tırnak Bakımı

Kalınlaşmış tırnaklar ağrısız, acısız ve kanamasız şekilde inceltilir.

Nasır Bakımı

Merkezimizde nasır tabakaları cihaz ile acı vermeden temizlenirken, baskının (basıncın) oluştuğu bölge korunmaya alınarak tekrar nasır oluşumu engellenir.

Deri Deformasyon, Sertleşme ve Kalınlaşma Bakımları

Özellikle ayak tabanında uygunsuz basınç dağılımı, bası ve sürtünme nedeniyle oluşan sertleşme ve kalınlaşmalar, ağrısız acısız şekilde cihaz yardımı ile inceltilebiliyor. Tekrar oluşmasını engellemek için bası giderici destek malzemesi uygulanıyor. Ciltteki ölü tabakalar temizlenerek uygun ürünlerle bakım yapılıyor. Düzenli bakım ile cilt canlı pürüzsüz ve ince hale getirilebiliyor.

Çatlak Topuk Bakımları

Derideki çatlaklar mikro-organizmalar için giriş kapısı teşkil ederek, ağrı yapabiliyor ve çorap kullanımını zorlaştırabiliyor. Düzenli olarak derinin inceltilmesi ve yağlı kremlerle uygun bakım yapılması ile topuk çatlakları giderilebiliyor.

Adres

İnönü Cd. No:61
Yunus Apt. Erenköy Kozyatağı
İstanbul

Telefon

(0216) 467 30 30
(0216) 355 04 93

© Copyright 1995 - 2019 Neşe Canlı. Her Hakkı Saklıdır.